11.11.2010

דם ואש בבתי ווארשא, המערכה על גורל ההקדש ממשיכה - כ"ו חשוון תשע"א

בס"ד


כידוע בשנים האחרונות מנהלים בני ירושלם מאבק מר בקומץ חסידי גור ששמו לעצמם מטרה לכבוש את כל הבתים והדירות בשכונת "בתי ווארשא" העתיקה שבמאה שערים, על מנת להפוך את הבתים העתיקים למכרה זהב נדלנ"י של חנויות ובתי מסחר.


עד עתה הצליחו לסלק מעט זקנים וקשישים וכד' וכן להשתלט על כמה "ירושות", ולהכניס בדירות שהתפנו משפחות של חסידי גור, כל משפחה כזאת מחסידי גור הנכנסת לדירה בבתי ווארשא משלמת ל"וועד בתי ווארשא" החדש דמי שכירות חודשיים מגוחכים ביותר (כשלוש מאות שקלים לחודש...), אך מתחייבים מאידך גיסא לפנות את המקום "בבוא העת"... 


בתחילה לא הרגישו בני ירושלם בדבר, אך משראו שישנה כאן "מגמה" מצד המנהלים החדשים של ההקדש להכניס משפחות המצייתות וחותמות להם ללא עוררין, החלו לחשוד במטרותיהם של אלו. חיש מהר גילו בני ירושלם שמנהלי ההקדש הלא קרואים מתכננים בעצם "לטהר" את השכונה מתושביה הוותיקים - בני הציבור הירושלמי - ולמכור בבוא הזמן את הבתים בהון תועפות למטרות מסחר ונדל"ן. 


כאן פרצה במולא עוזה מערכה כבדה על כל בית ובית, כאשר ה"מנהלים" מחסידי גור עושים הכל להכניס לעוד ועוד דירות משפחות משלהם, ואילו בני ירושלים נלחמים בציפורנים להכניס לדירות ריקות שמתפנות אך ורק משפחות שלא מתחייבות דבר למשתלטי ההקדש החדשים. 


חסידי גור פתחו במסע של טעראר אכזרי משלהם נגד התושבים, אך בני ירושלם מלומדי המלחמה לא השיבו את פניהם ריקם, ולא המשטרה הציונית ולא חברות אבטחה ששכרו ה"גערערס" הועילו להם להשתלט על עוד דירות, את כולם גירשו בני ירושלם במערכות קשות וכואבות, וב"ה שמסע ההשתלטות של אותם חסידי גור על הבתים נעצר, ואף נמצא בנסיגה.


מפעם לפעם לא מתאיישים אותם משתלטים, ומנסים להתנכל לבני ירושלם המתגוררים בדירות ש"חטפו" מהם, כאשר בפעם האחרונה הציתו אש באמצע הלילה באחת מהדירות הללו, מצ"ב המודעה.